piątek, 21 lutego 2014

Porady: piękne i zdrowe paznokcie

   Nawiązując do poprzedniego posta, chciałabym napisać porady dla części ciała, które, moim skromnym zdaniem, powinny być chlubą każdej kobiety.
Paznokcie... interesuję się nimi pewnie tak bardo dlatego, że sama mam okropne, krzywe pazury, ale do rzeczy!

1. Pamiętaj, żeby wszystkie prace w domu ( np.: czyszczenie detergentami) robić w rękawiczkach. Środki czyszczące mogą osłabić i wysuszyć paznkocie.

2. Nie wycinaj skórek! Lepiej je odsunąć, ponieważ efekt wycinania, może nie być efektowny. Krawędzi skórek mogą być poszarpane.

3.  Nawilżaj ręce. Krem do rąk dobrze działa i na same dłonie i na paznokcie.

4. Stosuj bezbarwne odżywki do paznokci. Dzięki temu nie będą żółkły i nie będą się tak mocno niszczyć. Odżywka swobodnie może zastąpić lakier! Przeważnie jest bezbarwna, ale w domu mam również białą.
   Jeśli masz łamliwe i słabe paznokcie zastosuj utwardzaczy.

5.  Polerka to podstawa! Jeśli będziesz jej uzywać Twoja płytka paznokciowa będzie znacznie gładsza i błyszcząca. Ja osobiście polecam polerkę, sama jej stosuję i są pozytywne efekty.

6.  Regularnie piłuj paznokcie. Dzięki temu zachowasz piękny kształt paznokci.

  7. Słyszałam, że warto robić przynajmniej 2-3 razy w tyodniu moczyć paznokcie w ciepłej oliwie. Podgrzej oliwę ( tyle, aby całe paznokcie mogły się zanurzyć). Następnie wyciśnij trochę kropel soku z cytry, lub dodaj witaminy A i E, którą zakupisz w aptece. Paznokcie zanurz na kilkanaście minut i gotowe!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz bardzo dziękujemy <3
* Jesli chcesz: OBSERWACJA ZA OBSERWACJE, zrób to pierwszy/a i wstaw komentarz np,: zaobserwowałem/am. Na pewno się odwdzięczymy :*